A csecsemő helyes ápolása, gondozása

A parányi szervezetnek még minden új a külvilágban, szervezete fokozatosan alkalmazkodik a kinti élethez, így védeni kell őt még minden betegségtől, veszélytől. Ma már szinte pár napon belül kiadják a mamát és a babát a kórházból, de azért ezalatt a  pár nap alatt is sokat lehet tanulni a kórházi ápolóktól, és gondozóktól.

A köldökcsonk helyes ápolása:

Az egyik ilyen fontos feladat a köldökcsonk helyes ápolása, amelyet az első napokban még az ápolónők elvégeznek, ám ez otthon a szülők feladata lesz. Mivel ez egy nyílt seb, veszélyforrást jelenthet a baba számára, hiszen bármilyen fertőzés megtámadhatja a seben keresztül a csöppséget. Gézzel vagy steril sebkötözővel kell a sebet lefedni, de előzőleg egy fertőtlenítő szerrel kell lekezelni a sebet. Mielőtt a babához érünk, okvetlenül mossuk meg kezünket akár naponta többször is, így is sokat tehetünk a védelmében. A köldökcsonk sebet fertőtlenítés után szórjuk be hintőporral, és csak ezután fedjük le a gézlappal. A pelenkázásánál vigyázzunk, hogy olaj ne kerüljük a seb közelébe, mert akkor a hintőpor és az olaj összekeverik és becsomósodik, amely így hátráltatja a gyógyulást. Ezt az eljárás érdemes minden pelenkázásánál elvégezni, így legtöbbször kb. 10 nap alatt a köldökcsonk magától leesik. Ha mégsem, keressük fel a gyermekorvost és kérjük ki a véleményét. Fürdővízbe csak akkor merítsük majd teljesen bele a babát, ha a köldökcsonk már magától leesett.

A csecsemő pelenkázása:

A másik fontos ápolási feladat a pelenkázásnál adódik, hiszen a vizelet és a baba széklete is ammóniát tartalmazz, amely maró hatású anyag, így hamar kicsípi a pici bőrét. A babát érdemes négy óránként tisztába tenni, de természetesen ettől el is lehet térni, ahogy a babának szüksége van rá.


Ha eltávolítjuk a nedves pelenkát, jó alaposan töröljük tisztára a baba bőrét, erre ma már számtalan popsi törlő áll a rendelkezésünkre. Soha ne használjunk szappant, vagy más felnőttek részére kapható tusfürdőt csak speciális babaápoló szert alkalmazzunk. Ha szép tiszta a baba bőre, hintőporozzuk be és krémezzük be a baba popsiját, de egyiket se kenjük túl vastagon.

A gyógyszertárakban lehet olyan krémet, kenőcsöt is kapni, amely az esetleges sebesedést vagy bőrpírt képes gyógyítani, ha esetleg mégis kipirosodna a baba bőre. A pelenka ne legyen túl szoros, mert kidörzsölheti a baba bőrét, és ne feledjük el rendszeresen cserélni.

A csecsemő fürdetése:

A csecsemő fürdetéséhez használjunk szintén speciális babafürdető olajat, vagy önthetünk a vízbe kevés kamillateát, ez megnyugtatja a baba érzékeny bőrét.

Ha odafigyelünk a helyes ápolásra és a higiéniára, mint pl. a cumisüveg rendszeres fertőtlenítésére, kisbabánk egészséges és boldog lesz új otthonában.


Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.