A mesterséges megtermékenyítés folyamata

Mesterséges megtermékenyítés folyamata:

A megtermékenyítés során az anyai petesejt és az apai spermium természetes úton egyesül, az anya szervezetében. A petefészekben a megérett petesejt kiszabadul, majd elindul a méh felé a méhkürtön keresztül. Ha itt találkozik a spermiummal és a körülmények is ideálisak megtörténik a megtermékenyülés. A megtermékenyített petesejt, ezután osztódni kezd, majd pár napon belül beágyazódik a méh falába. Ha ez a természetes folyamat valamilyen okból nem következik be legalább egy vagy két évig, a mesterséges megtermékenyítés a megoldás. A petesejt az inszeminációs vagy in vitro módszerrel termékenyíthető meg.

Az inszemináció menete:

Az inszemináció során a férfitől vett ondót a hüvelyen át a méhbe juttatják, míg az in vitro során a petesejtet és az spermiumot speciális oldatban táptalajon egyesítik majd a megtermékenyített petesejtet visszaültetik az anya méhébe. A természetes fogamzást akadályozhatja a pete vándorlását gátló petevezeték szűkület, vagy a petevezeték elzáródása. Esetleg a petevezeték hiánya. Ilyen esetben csak az in vitro megtermékenyítés jöhet szóba, Ugyanígy ha az apa esetében van gond az ondóval ebben az esetben is orvosi beavatkozás szüksége.


A mai orvosi szaktudásánál a mesterséges megtermékenyítés már nem veszélyes sem az anyára sem a babára, de fejlődési rendellenség veszélye sem nagyobb, mint a természetes fogantatásnál. Mindkét mesterséges megtermékenyítésnél alapos nőgyógyászati kivizsgálás során hasi ultrahangot, hormonszint mérést  és egyéb vizsgálatot végeznek.

Ha szükséges a peteérést és a tüszőrepedést gyógyszerrel vagy injekcióval segítik elő.

Az in vitro megtermékenyítés lényege:

Az in vitro megtermékenyítés során laparoszkópiás módszerrel a hasfalon át érett petesejtet vesznek a petefészekből. Majd a petesejtet laboratóriumi körülmények között egyesítik a hímivarsejttel. Az inszemináció során pedig az ondót a méhbe juttatják, majd innen már természetes úton jön létre a terhesség.

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.