7 gyakori hiba, amely károsítja a hajadat

A fénytelen, száraz, töredezett haj kialakulásának számos oka lehet. A hajunkat nap mint nap érik káros hatások, UV-sugárzás, környezetszennyezés, melyeket tetőzünk saját, rossz hajápolási szokásainkkal és helytelen életmódunkkal. Eláruljuk a 7 leggyakoribb hibát, ami hajkárosodást okozhat, és azt is, mit tehetsz ellenük, hogy visszanyerd hajad szépségét.

hajápolás nőknek

A hajunknak belső és külső gondoskodásra egyaránt szüksége van ahhoz, hogy teljes szépségében tündököljön. A hajszárítás, hajvasalás, festés, helytelen fésülés és egyéb kezelések, melyekkel éppen a hajadat szeretnéd szebbé tenni, sokat árthatnak a fürtjeidnek. De még a leggondosabb ápolás mellett sem fog ragyogni, ha egyoldalúan táplálkozol.

Tudd meg a töredezett haj 7 legfőbb okát, és azt is, hogy mi rájuk a megoldás!

1.Hő okozta károk

Érthető módon nincsen idő arra minden hajmosás után, hogy megvárd, míg magától megszárad a hajad, még akkor sem, ha ez lenne a hajszálak számára a legkíméletesebb szárítási mód. Minél magasabb a hőfok, annál gyorsabb a száradás, és már mehetsz is a dolgodra. Csak sajnos közben a hajaddal jól elbántál, mert kapott egy jó adag sokkhatást a hőtől. Ám még a hajszárítónál is jobban károsítja a haj felszínét a hajvasalás, aminek a hőfoka akár a 200 fokot is elérheti. A hajad ugyan szép egyenes vagy göndör lesz, de cserébe megégeted a hajad felszínét, amitől vékonyabbá, töredezetté, fakóvá válik, még akkor is, ha professzionális hajvasaló terméket használsz. A károsodás megelőzése érdekében fontos lenne, hogy minél ritkábban tedd ki hősokknak a hajad, hetente legalább két alkalommal pihentesd a hajad, és ne használj ilyen eszközöket. Válassz kerámialapos hajvasalót, mert az egyenletesen felmelegszik, hatékonyan tartja a hőt, így nem kell a hajadnak ugyanazon a részén többször alkalmazni az eredmény érdekében. És lehetőleg kezeld hővédő spray-vel a hajad, minden hőhatás előtt.

2.Szárazság

Nem felétlenül kell magas hőmérséklet ahhoz, hogy kiszáradjon a hajad. A száraz levegő, az alacsony páratartalom önmagában is okozhat problémákat. Gyakran a száraz haj a biztos jele annak, hogy a hajad károsodott és töredezett. Érdemes otthonod páratartalmára is odafigyelni, különösen a téli, fűtéses időszakban. Ügyelj arra is, hogy ne forró vízzel mossál hajat, langyos, kézmeleg vízzel is remekül megtisztítható a haj és a fejbőr, anélkül, hogy kiszárítaná a hajad és a fejbőröd. Próbálj ki száraz hajra való samponokat és hajpakolásokat, vagy kondicionálót.

Hajhullás nőknél

3.Túlzásba vitt „szépítkezés”

A hajat is ápolni kell, de nem szabad átesni a ló túlsó oldalára. Rengeteg hajápoló termék kapható, és persze szépítkezni is szeretünk, hajlakkozni, festeni, egyenesíteni, göndöríteni. Kezdetben nem tűnik úgy, hogy ezekkel ártanánk a hajunknak, sőt, szebb lesz a külleme, ám sajnos a felülete szép lassan elkezd a hajnak repedezni, töredezni, szálkásodni. Ez ellen legfőképpen azt teheted, hogy megpróbálod ritkábban használni a termékeket, és két hajszínezés között is vársz legalább két hónapot. A cél érdekében használj színvédő sampont és hajmaszkot.

4.Túl gyakori hajmosás

Ha zsírosabb típusú a bőröd, a fejbőröd is fokozottan termeli a faggyút, ezért olajosabbá válik a hajad töve. Emiatt nyilván többször mosol hajat, mert nem szeretnéd, ha zsírosnak látszana. Azonban a napi hajmosás extrém módon kiszáríthatja a fejbőröd és a hajadat is. Ugyanakkor van, aki a túlságosan száraz haját is többször mossa egy héten, amire egyébként nem lenne szükség. Annak érdekében, hogy hetente egyszer vagy kétszer kelljen csak hajat mosnod, válassz a hajtípusodnak megfelelő sampont. Arra is figyelj, hogy hajmosás után ne vidd túlzásba a haj dörzsölését a törölközővel. Ez a mozdulat éppen akkor károsítja a hajad, amikor az a legsérülékenyebb, mivel nedves. Inkább csavard a törölközőt a fejedre, és hagyd, hogy magába szívja a felesleges vizet.

5.Hajgumi használata

A hajgumi hasznos segítőtárs. Akinek hosszú haja van, annak nélkülözhetetlen, hiszen olykor nagyon zavaró, ha a hajunk az arcunkba lóg, és ilyenkor muszáj hátrafogni lófarokba vagy kontyba. A gond a hajgumival, hogy húzza a hajad és a fejbőröd, különösen, ha nagyon szorosra fogod vele a hajad. Biztosan te is észrevetted, hogy amikor kihúzod a gumit a hajadból, jó néhány hajszál is távozik vele. Akkor használod helyesen a gumit, ha lazán fogod vele össze a hajad. És arra is vigyázz, hogy ne sima befőttesgumit használj, hanem lehetőleg textilborításút, mert az kíméletesebb a hajszál felszínéhez.

6.A fésű rossz használata

Régebben a nők egyik szépségápolási fortélya volt a haj vég nélküli kefélése. Állítólag ez volt a hosszú haj szépségének titka. A hajápolási szakértők manapság inkább azt javasolják, hogy csak akkor fésüljük és keféljük a hajunkat, amikor készülünk valahova, és formát kell neki adni, azaz ne vigyük túlzásba. Otthonra bőven elég, ha párszor átsimítjuk egy nagyfogú fésűvel, ezzel ugyanis elkerülhető a károsodás. Nem érdemes sűrű fogazatú fésűt használni. És műanyag helyett is tanácsosabb természetes anyagból készült fésűt és kefét választani.

  1. Helytelen táplálkozás

Az vagy, amit megeszel- ez a mondás nagyon is igaz, és bizony nem csak belső szerveid állapotán látszik meg, hogyan táplálkozol, hanem a külsődben is tükröződik. A hajad megsínyli, ha nem kapja meg belülről azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat, melyekre szüksége van. Mely vitaminok és ásványi anyagok jelentik a szép haj titkát? Fontos a B-komplexek és a folsav bevitele, az E-vitamin, valamint a cink és a vas. Emellett javasolt a kovasav kiegészítő fogyasztása, mely értékes szilíciumot tartalmaz, és szintén támogatja hajad szépségét. A friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztása pedig azért lényeges, mert sok antioxidánst tartalmaznak, és ezek a hajhagymákat is óvják a káros hatásoktól.

A károsodott haj hátterében sok esetben szerencsére csak saját, rossz hajápolási szokásaink állnak, így ezek változtatásával a hajunkat is szebbé tehetjük.

 

3 egészséges recept mikrozölddel felpörgetve

Ahogy a tudatos táplálkozás iránti igény fokozódik, a mikrozöldek egyre inkább a kertészkedés és a gasztronómia élvonalába kerülnek. A mikrozöldek nem csupán ízükkel és textúrájukkal járulnak hozzá ételeinkhez, hanem kiváló tápanyagforrások is, tele vitaminnal és ásványi anyaggal. Ebben a cikkben mélyebben belemegyünk a mikrozöldek jótékony hatásaiba, és megosztjuk, hogyan termeszthetjük otthon őket, valamint három egészséges receptet is mutatunk, amelyekben ezek a kis zöldek szerepelnek.

Bővebben

5 tavaszi gyümölcs, amely a fogyókúrában is segíthet

Lassan megérkezik a bikiniszezon, ideje, hogy formába hozd magad. A tavasz erre a legideálisabb évszak, hiszen a sok friss zöldség és gyümölcs megkönnyíti számodra a sikeres súlycsökkenést. Ezúttal 5 finom tavaszi gyümölcsöt ajánlunk neked, melyek segíthetnek, hogy ledobd magadról a plusz kilókat.

A túlsúly nem lehet akadály, avagy hogyan kezdjünk plusz kilókkal futni

Az idő előrehaladtával, ha finoman szeretnénk kifejezni a korosodást, nagyon könnyen felszedhetünk plusz kilókat, amelyeknek az eltüntetése bizony nagyon gyakran hosszadalmas és néha bizony keserves erőlködések közepette valósítható csak meg. Ilyenkor, amikor ötletelünk a „mikénten”, természetesen a futás az elsők között juthat az eszünkbe, mint az egyik leghatékonyabb alternatív megoldás a koplalás mellett.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.